«
  1. Anasayfa
  2. Yazılım
  3. Chrome’da Klavye Kısayolu Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Chrome’da Klavye Kısayolu Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Chrome’da Klavye Kısayolu Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Chrome’da Klavye Kısayolu Nasıl Devre Dışı Bırakılır? Sizler eğer Google Chrome’da klavye kısayolunuzu beğenmediyseniz bunu devre dışı bırakmanın yolunun da bulunduğunu bilmeniniz gereklidir. Aynı zamanda bu devre dışı bırakma yolu oldukça kısa bir işlem sayesinde gerçekleşmektedir. Sizlere bu yazıda bu devre dışı bırakma yollarından detaylı bir biçimde bahsedeceğiz.

Goggle Chrome’da Klavye Kısayolu Devre Dışı Bırakma Hakkında

Klavye kısayolunu kullanmayı sevmiyorsanız bu özelliği devre dışı bırakmanız mümkündür. Devre dışı bırakmak için kısayol tuşları adı verilen bir uygulamayı yüklemeniz gerekmektedir. Bu uzantı Chrome’da yeni kısayollar yaratabilmektedir aynı zamanda istediğiniz kısayolunu devre dışı bırakmanızda mümkündür.

Chrome’da Kısayolunu Devre Dışı Bırakma Yolları Maddeleri

Sizler eğer Chrame’da kısayolunu devre dışı bırakmak istiyorsanız bunun adımları mevcuttur.

Bu adımları maddelendirecek olursak şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Öncelikle sizlere yukarıda belirttiğimiz uzantıyı yok dedikten sonra simgesine tıklamanız gerekir ve içerik menüsündeki seçenekleri seçmeniz gerekir.
  • Uzandığın seçenek penceresindeki ekle düğmesine tıklayarak klavyenin kısayolu alınan Chrome’u devre dışı bırakmak istediğinizi seçmeniz gerekmektedir.
  • Örnek verecek olursak geçerli Simge yer ekleyen Ctrl + D klavye kısayolunu devre dışı bırakmak istiyorsanız bu alana girmeniz gerekmektedir. Bu alan sizlere bu tuşları devre dışı bırakmanız için yardımcı olacaktır.
  • Daha sonra uzantı size iç sayfaları dışındaki tüm sayfaların kısayolunu devre dışı bırakmanız için seçenek sunacaktır. Bu yeni sekmen’in sayfasına geçmiş sayfasını ve indirilenlerin sayfasını içermektedir. Yani diğer tüm sayfaların kısayolu devre dışı bırakılır.

Bu maddelerden yararlanarak sizde Chrome’da istemediğinizi kısayolları devre dışı bırakabilirsiniz.

Kısayolunu Devre Dışı Bırakmak

Sizler bu yukarıda verdiğimiz maddelerdeki işlemleri gerçekleştirdikten sonra kaydede tıklamanız gerekmektedir. Chrome’da Klavye Kısayolu Nasıl Devre Dışı Bırakılır? İstediğiniz herhangi bir web sitesini ziyaret ederek kurumun dahiliye sayfasında olmadığın sürece klavyenin kısayolu artık çalışmaz istediğiniz kadar klavyenin kısayolu devre dışı bırakmak için yukarıda verdiğimiz maddelerden de yararlanarak bu uzantıyı kullanabilirsiniz. Devre dışı bırakmak için kesin çözüm olarak söylenebilir.

Kısayolunu Devre Dışı Bırakmanın Avantajları

Uzantı sayesinde kısayolları devre dışı bırakmak isteyen kişiler için onların istediği doğrultuda bir düzen ve aynı zamanda istediği türden bir seçenekler sunulmaktadır ve o seçeneklerden yardım alarak sizler cihazınızı istediğiniz hale getirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere kısayolu nasıl devre dışı bırakabilirsiniz bunun avantajlarından bahsettik. Sizlerle bu avantajlardan yararlanarak kısayolunu devre dışı bırakabilirsiniz. Chrome’da Klavye Kısayolu Nasıl Devre Dışı Bırakılır? ile ilgili tüm detaylar sizlere sunulmaktadır.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.