«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Otel Perde Sistemleri

Otel Perde Sistemleri

zip-perde

Evlerde olduğu gibi otellerde de, kullanılması zaruri temel eşyalardan birisidir perdeler. Otellerde kullanılan perdeler genelde, oldukça estetik görünümlü modeller arasından seçilir. Aslında otelin dekorasyonu, kalifiye müşteri açısından önemli bir detaydır. Otelde konaklayacak misafirler haliyle ortamın dekorasyonuna ve dizaynına dikkat etmektedir. Otel mobilyalarına uyumlu şekilde tercih edilen otel perde sistemleri, birçok çeşitten oluşmaktadır. Üstelik bu modeller sadece estetik yönüyle değil, farklı kullanım özellikleriyle de ön plana çıkıyor. Kaliteli kumaş, ısıya dayanıklı ve ışık geçirmeme özelliği ile uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmesi, perde modellerinde bir avantaj olarak otellerin kaliteli hizmetleri arasında yer alıyor. Özel olarak imal edilen kumaşlar sayesinde ışık tamamen kesilebilme özelliğine sahiptir. Modern mekanizması sayesinde misafirler, uzaktan kumanda ile perdeleri açıp kapayabilirler. 

Günümüzde hizmet veren elit otellerde, daha çok dekoratif modeller dikkate alınarak seçim yapılır. Ancak sadece dekoratif görünüme önem verilmesi de tabi ki yanlıştır. Tasarımın yanında modern ve işlevsel özellikteki ürünler arasından seçim yapılması, otellerin prestijini arttırır. Oteller, farklı bölümlerden oluştuğu için her bölümünde ayrı model ve özellikte perde bulunması gerekebilir. Bu nedenle, her bir bölüm için özel değerlendirme yapılmalı, ona göre perde seçimi yapılmalıdır. Modern yaşam tarzı ve teknolojik gelişmelerin perde konusunda ev dekorasyonuna katkıları tartışılamaz. Aynı katkıları, otel perde sistemleri konusunda da görmekteyiz. Ancak otel perdeleri, evlerde kullanılan perde modellerine göre daha da donanımlıdır. İlk başta yangına dayanıklı geç tutuşur özellikteki kumaş, otel perdelerinde ilk göze çarpan detaydır. Onun haricinde ışık geçirmez özellikte oluşu da, otel perdelerinde aranan özelliklerdendir. Bunların yanında terci edilen modelin otelin genel konseptine uygun olması da, bütünlük ve görsellik açısından önemlidir. 

Otel perde sistemleri en çok da, uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir olması yönüyle avantaj sağlamaktadır. Daha çok mat renkleri ile popüler olan otel perdelerinin pratik kullanımı, misafirlerin dikkat ettiği özelliklerden birisidir. Hem tül hem de perdesi uyumlu olan modeller, şık bir görünüm oluşturmaktadır. Otelde her zaman farklı zevklerden misafirler konakladığı için, genelde ekesin beğenisine uyum sağlayacak tonlarda seçim yapılması gerekmektedir. 

https://dekorayperde.com

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.